Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wniosek o urlop na naukę nie może kosztować etatu

24 listopada 2022 | Kadry i Płace | ANETA WALAS

Pracodawcy powinni ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji. Należy przez to rozumieć m.in. nieodmawianie bez uzasadnionych przyczyn zgody na korzystanie z formy kształcenia wybranej przez zatrudnionego.

∑ Jestem doktorantem szykującym się do obrony na zasadach przejściowych. W miejscu pracy chciałbym skorzystać z urlopu doktoranckiego. Jaką formę powinien mieć wniosek w tej sprawie? Czy pracodawca może mnie zwolnić na wieść o takim zamiarze? Czy gdyby doszło do takiej sytuacji, mam prawo do ekwiwalentu pieniężnego za czas urlopu doktoranckiego? – pyta czytelnik.

Zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą określają przepisy art. 1031-1036 kodeksu pracy. Natomiast uprawnienia pracowników niebędących nauczycielami akademickimi lub pracownikami naukowymi będących doktorantami określa art. 196 ust. 1 i 2 ustawy z 20...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12428

Wydanie: 12428

Spis treści
Zamów abonament