Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wyzwania dla europejskich systemów ochrony zdrowia

25 listopada 2022 | Dodatki Jednodniowe | Krzysztof Kawalec
≥Krzysztof Kawalec, prezes BFF Banking Group w Polsce
autor zdjęcia: mat pras.
źródło: Rzeczpospolita
≥Krzysztof Kawalec, prezes BFF Banking Group w Polsce

społczeństwo | Właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek, powinniśmy przyznać, że zdrowie jest naszym wspólnym dobrem publicznym

BFF Banking Group, podmiot specjalizujący się w rozwiązaniach finansowych dla służby zdrowia i administracji publicznej, przedstawi IV edycję raportu „Zdrowie publiczne w Europie: jednolity system opieki dla całej populacji po doświadczeniach pandemii Covid-19”.

Główny wniosek płynący z publikacji to konieczność międzynarodowej współpracy na rzecz poprawy efektywności ochrony zdrowia i równego dostępu do niej. W świetle ostatnich wydarzeń geopolitycznych i gospodarczych, wydaje się, że jest on bardziej aktualny niż kiedykolwiek wcześniej.

Raport został zlecony Fundacji Farmafactoring – prywatnej organizacji non profit, założonej przez BFF w 2004 r., której głównym celem jest promowanie i rozwijanie działalności badawczej w dziedzinie Administracji Publicznej oraz sektora ochrony zdrowia.

Celem publikacji jest kompleksowa analiza systemów opieki zdrowotnej w: Chorwacji, Czechach, we Francji, w Grecji, we Włoszech, w Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii, tj. we wszystkich krajach, w których działa grupa. Dzięki danym uzyskanym z oficjalnych źródeł oraz ankiecie przeprowadzonej wśród ekspertów z ww. państw, raport oferuje wielopoziomowy przegląd funkcjonowania poszczególnych systemów oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12429

Wydanie: 12429

Spis treści

Reklama

Zamów abonament