Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pacyfista Babiš

24 stycznia 2023 | Komentarze | Jerzy Haszczyński

Byłego premiera Czech nie od dzisiaj fascynuje polityka Orbána. Teraz, walcząc o prezydenturę, tak jak Węgier igra z bezpieczeństwem naszego regionu. Nie wysłałbym dzieci Czechów i Czeszek do obrony zaatakowanej Polski czy któregoś z państw bałtyckich – sugerował Babiš.

Druga tura wyborów prezydenckich w Czechach już w piątek i sobotę. Andrej Babiš, miliarder populista, który do 2021 r. stał na czele rządu, ma w niej niewielkie szanse z rywalem – sławnym generałem Peterem Pavlem, byłym szefem Komitetu Wojskowego NATO. Sugerują to wyniki pierwszej tury, w której co prawda zebrał podobną liczbę głosów jak konkurent (około 34 proc.), ale w przeciwieństwie do niego nie uzyskał jednoznacznego poparcia od żadnej większej (czyli mającej posłów w parlamencie) partii, poza swoją – ANO. Również świeży sondaż pokazuje, że Pavel...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12478

Wydanie: 12478

Spis treści
Zamów abonament