Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Magazyn ekologiczny – z korzyścią dla najemcy

17 marca 2023 | Dodatki Jednodniowe | rp.pl

| Wykorzystanie fotowoltaiki, wyposażenie hali w sterowane oświetlenie ledowe, a w przypadku większych zakładów rozważenie wprowadzenia tzw. trigeneracji, czyli skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu – to tylko niektóre z coraz częściej stosowanych rozwiązań przez właścicieli powierzchni logistycznej, magazynowej czy przemysłowej.

Wszystko po to, by była ona bardziej przyjazna środowisku, bo – jak podkreślają eksperci – ekologiczne rozwiązania dają i najemcom, i właścicielom spore oszczędności.

Ubiegły rok był bardzo dobry dla rynku powierzchni magazynowej czy przemysłowej. Wówczas – jak wynika z danych jednej z firm doradczych – ukończono rekordowe 4,4 mln mkw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce, a to oznacza wzrost o 40 proc. w ujęciu rocznym i ponaddwukrotny wzrost w porównaniu z 2020 roku.

Znaczący był również wolumen inwestycji, których realizację zaplanowano na bieżący rok – to około 3 mln mkw. W efekcie Polska dołączy do grupy czterech największych rynków magazynowych w Europie z zasobami przekraczającymi 30 mln mkw., tj. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Holandii.

Sektor magazynowy nad Wisłą bije nadal kolejne rekordy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12523

Wydanie: 12523

Spis treści
Zamów abonament