Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elitarna seria dla zamożnych

06 sierpnia 1999 | Kultura | ŁG

  • Rozmowa z Piotrem Dobrołęckim, dyrektorem biura koordynacyjnego "Kanonu na koniec wieku"
  • Kanon wydawców i czytelników - komentarz
Kanon na koniec wieku

Elitarna seria dla zamożnych

Już we wrześniu ukażą się pierwsze dwa tomy w międzywydawniczej serii "Kanon na koniec wieku", której wydaniu patronują "Rzeczpospolita", Program 3 Polskiego Radia i telewizyjna Dwójka. Do września 2000 zostanie opublikowanych 25 książek wytypowanych przez czytelników. Jako pierwsze pojawią się "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa oraz "Rok 1984" Orwella.

- Jeśli edycja odniesie sukces, to znaczy, jeśli komplet książek zamówi co najmniej 10 tysięcy osób, wydawcy zapewne zdecydują się na powiększenie rozmiarów "Kanonu" o kolejnych 25 książek autorów z dalszych miejsc listy - mówi Piotr Dobrołęcki, dyrektor biura koordynacyjnego "Kanonu na koniec wieku" o planach serii. - Jest to kosztowna edycja, bardzo starannie przygotowana pod względem edytorskim i poligraficznym. Poszczególne tomy będą szyte, będą miały twarde oprawy. To będzie seria elitarna, adresowana do bardziej zamożnych czytelników.

Dyrektor Dobrołęcki dodaje, że przyjmowane są zamówienia tylko na komplety, które powstały jako zestaw ulubionych książek w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1768

Spis treści

Moje Wakacje

Fotoreportaż

Zamów abonament