Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świtoń jest winny

13 stycznia 2000 | Prawo | MK

WYROK

Znieważenie Sejmu, nawoływanie do waśni

Świtoń jest winny

Nie karać za grubiaństwo

Kazimierz Świtoń jest winny znieważenia Sejmu RP oraz nawoływania do waśni narodowościowych uznał wczoraj Sąd Rejonowy w Oświęcimiu i skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. - Sądy są na usługach naszych wrogów - żydokomunomasonów - skomentował Świtoń.

Proces toczył się przy drzwiach zamkniętych. Zadecydował o tym oświęcimski sąd na pierwszej rozprawie, uzasadniając utajnienie procesu możliwością wywołania niepokojów społecznych treścią zeznań ujawnionych na rozprawach. - Uzasadnienie wyroku również będzie utajnione - zapowiedział sędzia Tomasz Sikora, przewodniczący składu orzekającego.

Sąd uznał Świtonia za winnego znieważenia Sejmu w wypowiedziach, gdy nazwał go "Sejmem zdrady narodowej". Za udowodniony uznał również drugi zarzut mówiący o nawoływaniu do waśni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1904

Spis treści

Ekonomia

Zamów abonament