Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Winiet nie będzie

28 lutego 2003 | Kraj | PŚ BW KB NE
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Koalicja bliska rozpadu. Premier odrzucił żądania PSL, ludowcy nie poparli w Sejmie ustawy Marka Pola

Winiet nie będzie

  • Kości zostały rzucone - komentarz

Wicepremier Marek Pol mimo wielogodzinnych narad nie przekonał posłów PSL do poparcia tzw. ustawy wynietowej. Po odrzuceniu jej w głosowaniach uznał, że mamy do czynienia z faktycznym końcem koalicji.

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Głosami opozycji i PSL Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy o winietach. - To faktyczny koniec koalicji rządowej - uznał wicepremier Marek Pol. Głosowanie poprzedziły wielogodzinne negocjacje koalicyjne, które zakończyły się fiaskiem.

- Wynik głosowania pokazuje, że mamy do czynienia z rządem mniejszościowym - komentował Marek Pol, lider UP. Po zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu klubu Unii zapowiedział, że do sytuacji dziś lub jutro odniosą się władze UP. Nie wykluczył, że Unia będzie domagać się wykluczenia PSL z koalicji.

Premier Leszek Miller odniósł się do wyniku głosowania jednym zdaniem: - Sytuacja wymaga analizy, stosowne oświadczenie ukaże się w piątek - powiedział.

Najmniej problemów dostrzegali sprawcy całego zamieszania - ludowcy. - Kłótnie zdarzają się w każdym małżeństwie, do rozwodu jeszcze daleko - przekonywał wiceprezes Eugeniusz Kłopotek.

Mimo wielogodzinnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2861

Spis treści

Wyprawa na K2

Dobre, lepsze, najlepsze

Zamów abonament