Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samoobrona Leppera

24 lipca 2003 | Kraj | PŚ KG
źródło: Nieznane

Klub Samoobrony zmniejszył się o kolejnych czterech posłów

  • Ad vocem: Liczy się tylko Lepper
Samoobrona Leppera

Lepper obudził ich, kazał im przyjść na posiedzenie klubu po czym wnioskował o odwołanie. Od lewej: Zenon Tyma, Stanisław Dulias, Zdzisław Jankowski i Zbigniew Witaszek

(c) PIOTR KOWALCZYK

Andrzej Lepper doprowadził do wykluczenia z Samoobrony czterech posłów na czele ze Zbigniewem Witaszkiem. Wykluczeni twierdzą, że Lepper jest "dyktatorem XXI wieku", a Samoobrona "powoli przekształca się w partię kolesiów, w której zaczyna królować nepotyzm i prywatne interesy kilku osób".

- Jeżeli ktokolwiek wierzy w sprawiedliwość Leppera, bardzo się myli. Ten człowiek kłamie - tak o przewodniczącym Samoobrony mówił wczoraj Zbigniew Witaszek, jeden z czwórki posłów w trybie nagłym wyrzuconych z klubu.

Zdarzenie to, choć nie jest to pierwsze wykluczenie w dziejach klubu Samoobrony, zelektryzowało wczoraj kuluary Sejmu. Na konferencji prasowej czterech wykluczonych - Witaszka, Stanisława Duliasa, Zenona Tymy i Zdzisława Jankowskiego - pojawiło się wielu dziennikarzy.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2982

Spis treści
Zamów abonament