Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sokół runął jak kamień

16 grudnia 2004 | Świat | KZ JP NZ
źródło: Nieznane

Katastrofa polskiego śmigłowca w Iraku - Trzy osoby nie żyją, sześcioro rannych - Wojsko wyklucza zamach

Sokół runął jak kamień

  • Zginęli w Iraku

Polski śmigłowiec spadł wczoraj nagle między Karbalą a Ad-Diwaniją. Zginęło trzech żołnierzy. Sześć osób udało się uratować. Przyczyny wypadku nie są znane. Prawdopodobnie zawiodły obydwa silniki.

Sokół wyleciał z Bagdadu przed południem czasu irackiego. W Karbali zabrał kilka osób i wystartował w kierunku Ad-Diwanii. - Odbywał rutynowy lot transportowy połączony z zadaniami o charakterze rozpoznawczym - mówił "Rz" ppłk Artur Domański, rzecznik Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Kłopoty zaczęły się w pobliżu miejscowości Al-Hindija, 8 kilometrów od Karbali. Pilot próbował awaryjnie lądować. Eksperci twierdzą jednak, że tak duża liczba ofiar świadczy o tym, że śmigłowiec po prostu runął na ziemię jak kamień. W katastrofie zginęło trzech wojskowych. 34-letni kapitan Jacek Kostecki z II Szpitala Operacji Pokojowych we Wrocławiu, kawaler, był związany z wojskiem od 14 lat. 30-letni chorąży Paweł Jelonek zostawił żonę. Młodszy chorąży Karol Szlązak miał 28 lat, zostawił żonę i roczną córeczkę. Obaj służyli w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Na pokładzie sokoła znajdowało się jeszcze sześć osób, w tym dwie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3408

Spis treści
Zamów abonament