Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po nowemu, niekoniecznie korzystniej

09 maja 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | PR
źródło: Nieznane

PODATKI Zamieszanie w przepisach dotyczących VAT od samochodów używanych w biznesie Po nowemu, niekoniecznie korzystniej Nowe zasady odzyskiwania VAT zakupu od samochodów osobowych mogą być dla niektórych modeli niekorzystne. Kto nabywa je w leasingu, powinien zadbać o swoje interesy i zarejestrować umowy przed 15 czerwca.

Po rocznym obowiązywaniu słynnego "wzoru Lisaka", ustawodawca wprowadził nieco inne zasady. Przypomnijmy, że dotychczasowe przepisy uzależniały zakres odliczeń od nośności pojazdu i dopuszczalnej liczby pasażerów. Teraz ważniejsze mogą się okazać wymiary pojazdu.

Ważne terminy

Nowe reguły nie dla wszystkich są korzystniejsze. Zależy to m.in. od konstrukcji danego samochodu. Dlatego tym, którzy obecnie używają aut na podstawie umowy leasingu, umożliwiono zachowanie starych zasad opodatkowania. Pełny tekst ustawy o VAT, uwzględniającej przepisy ostatniej nowelizacji, opublikowaliśmy w dodatku do "Rz" z 26 kwietnia.

Jeżeli prezydent zdąży podpisać uchwaloną 21 kwietnia nowelizację ustawy o VAT,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3528

Spis treści
Zamów abonament