Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Venus, która lubi pomagać szczęściu

30 kwietnia 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | PW
źródło: Nieznane

Venus, która lubi pomagać szczęściu Bogini wojny to w tenisie Wenus. Zawsze pierwsza, kiedy trzeba walczyć: na korcie, gdzie jej firmowy okrzyk przy odbiciach wywołuje u rywalek gęsią skórkę, ale i poza nim - w imię swoich racji i prawa do bycia tym, kim chce. Dorastała w domu, w którym słowo "niemożliwe" było zakazane. Rakietą przetarła drogę do lepszego życia nie tylko sobie, ale całej rodzinie.

Wygrała 34 turnieje, w tym pięć wielkoszlemowych, zebrała dziesiątki milionów dolarów z tenisowych nagród i reklam, zagrała na nosie tym, którzy byli przekonani, że tenis powinien pozostać sportem białych i zamożnych, ale walki w słusznej sprawie nigdy dość. Gdy działacze WTA rozpoczęli razem z ONZ kampanię na rzecz równouprawnienia kobiet, zgłosiła się na ochotnika.

Tenis jak jedzenie

- Nie akceptuję ograniczeń ani dostosowywania się do okoliczności. Muszę robić pierwszy krok, pomagać szczęściu - tłumaczyła kiedyś. To właśnie chciał słyszeć od swoich najmłodszych córek Richard Williams, od kiedy postanowił, że wychowa je na gwiazdy tenisa. Syn rolnika z Luizjany oprócz zapału i wizji czeków na miliony dolarów miał niewiele. Obcinał trzonki rakiet, by pasowały do wzrostu kilkuletnich dziewczynek i woził je na publiczne korty w Compton, rządzonym przez gangi getcie Los Angeles.

Niedaleko od miejsca, gdzie w 2003...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4144

Spis treści
Zamów abonament