Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powstała CeTO

30 stycznia 1996 | Ekonomia | AK

Powstała CeTO

W poniedziałek, 29 stycznia, został podpisany akt notarialny powołania spółki Centralna Tabela Ofert (CeTO) , która będzie organizowała rynek pozagiełdowy i poprowadzi notowania na tym rynku. Będzie to rynek regulowany, kierowany cenami, z notowaniami ciągłymi.

Akcjonariuszami-założycielami tej spółki zostały 43 domy maklerskie. Spółka musi być jeszcze zarejestrowana w sądzie rejestrowym, zanim podejmie działalność.

Kapitał akcyjny spółki wynosi 1, 25 mln zł i dzieli się na 1, 25 mln akcji o wartości nominalnej 1 zł każda. 26 domów maklerskich objęło po 24 510 akcji, pozostałe -- zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami -- większą liczbę akcji. Przed zebraniem założycielskim akcjonariusze opłacili po jednej czwartej wartości obejmowanych akcji.

W poniedziałek wybrano także władze spółki. W skład 2-osobowego zarządu weszli: Andrzej Gawłowski, dyrektor Biura Inwestycji Kapitałowych BH (prezes) , oraz Piotr Wiśniewski z KDPW (członek zarządu) . Rada nadzorcza będzie 9-osobowa -- jej przewodniczącym został...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 660

Spis treści
Zamów abonament