Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozkołysany Paderewski

30 lipca 1996 | Kraj | JC

Rozkołysany Paderewski

Jacek Cieszewski

Racje mieszkańców budowanych z wielkiej płyty bloków osiedla imienia Paderewskiego w Katowicach są proste, ludzkie. Kazimierz Wiertelorz: -- To było po obiedzie, 25 lutego, niedziela, akurat kończył się serial "Północ -- Południe". Jak tąpnęło, to fotelem, na którym siedziałem, zatrzęsło, a moja wnuczka zaczęła płakać. Jolanta Wierzbicka: -- Czegoś takiego, jak długo żyję, to nie widziałam. Pięć minut huśtał mi się żyrandol i kinkiety na ścianie. Niby nic się nie stało, ale nie dziwię się, że ludzi to poruszyło.

Racje górniczych prezesów, dyrektorów i profesorów mają przekonać i uspokoić.

Chodzi o osiem milionów ton węgla wybieranego spod osiedla przez kopalnię "Katowice". "Węgla bardzo dobrej jakości" -- uściśla anonimowy autor artykułu w finansowanym przez górnicze lobby czwartkowym dodatku do "Trybuny Śląskiej".

To tyle, by zrozumieć, co się działo 15 maja na zebraniu zwołanym w osiedlowej szkole przez zmuszoną do tego przez swoich członków Spółdzielnię Mieszkaniową im. I. J. Paderewskiego.

Mineralna i słone paluszki

Stoły na tym zebraniu zajmowały trzy czwarte sali. Stały na nich wody mineralne i słone paluszki. Żeby nikt nie pomyślał, że są dla wszystkich,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 818

Spis treści
Zamów abonament