Najlepszy mecz w życiu

04 listopada 1996 | Sport | MŻ

Tenis w Paryżu: zwycięstwo Szweda Thomasa Enqvista

Zwycięzcą największego halowego turnieju roku "Paris Open" w hali Bercy został Szwed Thomas Enqvist (nr. 12) . Pokonał on w finale Rosjanina Jewgienija Kafielnikowa (nr 4) 6:2, 6:4, 7:5 iotrzymał czek na 393. 000 USD. W półfinale Kafielnikow wygrał z Czechem Petrem Kordą 3:6, 6:4, 6:2, a Enqvist pokonał swego rodaka Magnusa Gustafssona 6:3, 6:2.

Już w ćwierćfinale pozostało tylko dwóch rozstawionych tenisistów -- właśnie Kafielnikow i Enqvist. Kiedy ci dwaj gracze spotkali się w decydującej rozgrywce, można było powiedzieć, że turniej przynajmniej na koniec przeprosił się z komputerową logiką. Finał był zaskakująco jednostronny, a zaskoczenie było tym większe, że dominował nie faworyzowany Enqvist. Kafielnikow przegrał swój serwis już w inauguracyjnym gemie meczu. Pierwszy set trwał tylko 21 minut, a drugi 33. Rosjanin obudził się dopiero w trzecim secie, prowadził nawet 3:0 (w tych trzech gemach oddał rywalowi tylko jedną piłkę ! ). Niestety -- pomimo dopingu publiczności -- Kafielnikow powrócił do przeciętności, przegrał swoje podanie (popełnił w...