Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Problem z zagranicznym dozorem

07 lutego 2014 | Prawo | Marek Małecki, Maria Mystkowska
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

Czy dozór elektroniczny stosowany za granicą powinien zostać zaliczony na poczet orzeczonej grzywny? – analizują prawnicy.

W związku z dostosowywaniem polskiej procedury karnej do wymogów prawa UE od 1 maja 2004 r. do kodeksu postępowania karnego wprowadzony został m.in. art. 607f, który osobom sprowadzanym do Polski w związku z wykonaniem europejskiego nakazu aresztowania (dalej ENA) miał zagwarantować, że okres faktycznego pozbawienia wolności poza granicami naszego kraju w ramach procedury realizacji ENA zostanie im zaliczony na poczet orzeczonej wobec nich kary. W związku ze wskazaną regulacją pojawiła się jednak potrzeba rozstrzygnięcia, czy dozór elektroniczny stosowany w państwie wydania jest pozbawieniem, czy też tylko ograniczeniem wolności, a w związku z tym, czy okres jego stosowania w państwie wydania można zaliczyć na poczet orzeczonej kary.

W polskim systemie prawa, zgodnie z ustawą z 7 września 2007 r. o wykonywaniu kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego, dozór elektroniczny może być stosowany tylko wobec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9758

Wydanie: 9758

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament