Kto stworzy własne laboratorium i opracuje innowacyjny produkt otrzyma dotację
Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w utworzenie lub rozwój centrum badawczo-rozwojowego, mogą liczyć na unijne dofinansowanie. Do podziału jest 460 mln zł, a termin składania wniosków o wsparcie upływa 19 stycznia przyszłego roku.
Dotacje będą pochodzić z działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" programu „Inteligentny rozwój", rozdzielać je będzie bezpośrednio ministerstwo rozwoju, które także przyjmuje wnioski o wsparcie. Ta część programu służy zwiększeniu zdolności firm do prowadzenia badań przemysłowych oraz prac rozwojowych przekładających się na nowe produkty, usługi, procesy lub technologie. Przedsiębiorcy mogą więc zainwestować w sprzęt, aparaturę, urządzenia, odczynniki, technologie, prawa własności intelektualnej, czyli we wszystko to, co pozwoli im rozwijać dział badawczy w firmie i wykorzystywać w przyszłości jego dorobek.
Jednostka badawcza
Wyodrębnienie takiego działu jest podstawowym warunkiem uprawniającym do starania się o pomoc finansową. Zgodnie z regułami działania, ta będzie bowiem przyznawana w oparciu o przepisy rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie udzielania pomocy finansowej na inwestycje typu centra badawczo-rozwojowe przedsiębiorców w ramach programu „Inteligentny rozwój" (DzU z 2015 r., poz. 787). W myśl tego rozporządzenia, pomoc jest przeznaczona na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta