Łatwiejsze e-zakupy za granicą
handel | Sklepy internetowe w UE nie mogą już odmawiać sprzedaży do innych krajów. piotr mazurkiewicz
Unia Europejska do takiego kroku szykowała się od lat, jednym z powodów decyzji władz była głośna sprawa francuskiego parku rozrywki Disneyland. Konsumenci z Niemiec czy Holandii skarżyli się, że muszą płacić za bilety kilkanaście procent więcej niż Francuzi czy Belgowie.
Jeśli chodzi o zakupy internetowe, zmiany są duże. Firmy nie mogą odmówić dostępu do strony użytkownikom innego kraju UE, a także automatycznie przekierowywać ich na wersję językową kraju, w którym użytkownik się znajduje.
Nie blokuj klienta
– To jest wyzwanie, konieczne bowiem będzie wdrożenie idealnej obsługi klienta, w tym zaoferowanie sprawnych usług logistycznych i polityk cenowych, które nie będą dyskryminowały klienta zagranicznego – mówi dr hab. Grzegorz Mazurek, ekspert w obszarze transformacji cyfrowej marketingu i organizacji w Akademii Leona Koźmińskiego.
– Zmienią się też warunki dla klientów z Polski chcących kupić online w e-sklepach w Europie. Mogą oni już bez problemu kupować w e-sklepach np. we Włoszech, nie obawiając się dyskryminującej ceny czy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta