Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będzie kontroli prywatyzacji

01 października 1998 | Kraj | EO JP

SEJM

Prokuratoria Generalna tylko na procesy

Nie będzie kontroli prywatyzacji

Sejm uchwalił ustawę o Prokuratorii Generalnej w wersji zaproponowanej przez rząd. Oznacza to, że do kompetencji tej instytucji będzie należało wyłącznie zastępstwo procesowe, czyli reprezentowanie skarbu państwa przed sądami w procesach karnych i cywilnych.

Projekt zaaprobowany przez komisję przewidywał, że prokuratoria mogłaby także kontrolować procesy prywatyzacji w przedsiębiorstwach, których majątek wynosiłby 4 mln złotych.

Leszek Balcerowicz, wicepremier, minister finansów, proszony o przedstawienie stanowiska rządu w sprawie projektu poselskiego powiedział, że inne funkcje prokuratorii oprócz zastępstwa procesowego byłyby szkodliwe, ponieważ groziłyby zahamowaniem procesu prywatyzacji.

Do tej decyzji Sejmu nawiązał poseł Jan Łopuszański (Nasze Koło) , występując podczas dyskusji o projekcie ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Zgodnie z jego słowami w Sejmie ukształtowała się większość złożona z SLD, UW i liberalnej części AWS, przygotowana do sprawowania władzy, która odrzuca wszelkie projekty mające zabezpieczyć interesy obywateli lub skarbu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1506

Spis treści
Zamów abonament