Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmiertelny wypadek czworga posłów

10 października 1994 | Kraj | AK

Śmiertelny wypadek czworga posłów

Specjalna komisja bada możliwe przyczyny i stara się ustalić wszystkie okoliczności katastrofy drogowej, do której doszło w piątek wieczorem, w fatalnych warunkach atmosferycznych, między Krzeczowem i Naprawą koło Rabki w województwie nowosądeckim.

Mikrobus Kancelarii Sejmu ford transit nagle, z wciąż niewiadomych przyczyn, zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z prawidłowo jadącą 40-tonową ciężarówką volvo. Na miejscu wypadku zginęło czworo posłów na Sejm: Halina Licnerska

(U P) , Wanda Sokołowska (SLD) , Maria Trzcińska-Fajfrowska (UD) i Marian Korczak (PSL) . W drodze do szpitala zmarł kierowca sejmowego forda Andrzej Włodakow. Stan zdrowia ciężko rannej piątej pasażerki Mirosławy Rudowskiej, sekretarza Sejmowej Komisji Polityki Społecznej, lekarze szpitala w Rabce określili jako "bardzo poważny".

Wypadek zdarzył się na tzw. zakopiance, niebezpiecznej szosie z Krakowa do Zakopanego; poseł Andrzej Gąsienica-Makowski interpelował niedawno do ministra transportu o wybudowanie jej "drugiej nitki", ponieważ stan drogi i wzmożony ruch samochodów ciężarowych o wielkiej ładowności są przyczynami coraz większej liczby tragicznych katastrof.

A. Ka.

Brak okładki

Wydanie: 293

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament