Polonia wygrywa

10 sierpnia 2001 | Sport | NS

Puchar UEFA

W pierwszym meczu rundy wstępnej Pucharu UEFA Polonia pokonała walijski TNS Llansantffraid 4:0 (0:0), ale przyszło jej to z ogromnym trudem. Mecz rozgrywano na stadionie Widzewa, ponieważ stadion Polonii nie spełnia kryteriów UEFA.

Z Warszawy do Łodzi pojechało tylko kilkunastu kibiców. Walijscy amatorzy przyjęli jedyną logiczną przy ich umiejętnościach taktykę. Siedmiu zawodników stanęło przed swoją bramką, licząc tylko na kontry. Poloniści nie dawali sobie z tym rady przez prawie 70 minut. Dopiero kiedy Walijczycy opadli z sił, wprowadzeni po przerwie wysocy napastnicy, Tarachulski i Moskal, strzelili po dwie bramki. S.T.S.

Polonia - TNS 4:0 (0:0). Bramki: Tarachulski (69, 78), Moskal (89, 90). Żółta kartka: Morgan (TNS). Sędziował M. Tura (San Marino). Widzów 100.

Polonia: Krzyształowicz - Szymanek, Dziewicki, Żvirgżdauskas (53, Tarachulski), Kaczorowski - Gołaszewski, Ekwueme, Kaliszan, Dąbrowski (67, Bartczak) - Bąk, Bykowski (75, Moskal)