Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy prawnicy bliżej Europy

19 grudnia 2002 | Prawo | NH

Samorząd radców prawnych otworzy biuro w Brukseli

Polscy prawnicy bliżej Europy

Korporacja radcowska otwiera swoje biuro w Brukseli. Zamierza tam m.in. szkolić polskich prawników oraz przygotowywać ich do wejścia na rynek unijny.

Biuro ma być otwarte na początku przyszłego roku. Jest to wspólna inicjatywa Krajowej Rady Radców Prawnych i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

- Polscy przedsiębiorcy będą już wkrótce w Unii Europejskiej. Jako ich doradcy musimy być tam wcześniej, aby świadczyć usługi najwyższej jakości - mówi Andrzej Kalwas, prezes KRRP. - Dzięki szybkiemu dostępowi do ustawodawstwa unijnego będziemy mogli na bieżąco uczyć się i przekazywać tę wiedzę członkom naszego samorządu. Radcowie prawni muszą być mobilni i pomagać tam, gdzie jest to potrzebne - dodaje A. Kalwas. Na najbliższy rok zaplanowano już program szkoleń w Brukseli dla polskich radców przy współpracy europejskich prawników. KRRP należy do Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Unii Europejskiej (CCBE).

Samorząd radców prawnych liczy dziś 20.226 osób, w tym zawód czynnie wykonuje 16.733. Status radcy prawnego w jego obecnym kształcie jest dostosowany do standardów unijnych. H.F.

Brak okładki

Wydanie: 2803

Spis treści

Nauka i Technika

Wojna z terroryzmem

Ubezpieczenia

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament