Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Awantura o pytanie

14 lutego 2003 | Kraj | AS

Sejm Posłowie zdecydowali, że będzie można prościej zapytać o Unię Europejską

Awantura o pytanie

Po burzliwej debacie posłowie usunęli wczoraj skomplikowane pytanie z projektu ustawy o referendach. Zdecydowali, że przed każdym referendum - także najbliższym, w sprawie integracji z Unią Europejską - o treści pytania zdecyduje Sejm lub prezydent. Posłowie zgodzili się, by referendum mogło trwać jeden lub dwa dni.

Głosowanie 92 poprawek do projektu ustawy o referendum zajęło posłom ponad 4 godziny. Gorących momentów było kilka, jednak największe emocje wzbudziło brzmienie pytania, jakie ma być zadane w referendum europejskim.

Kiedy doszło do rozpatrywania tego punktu, na trybunę wszedł Bogdan Klich (PO) i odczytał posłom opublikowane przez "Rz" długie i skomplikowane pytanie - przygotowaliśmy je korzystając z szablonu, który zaproponował prezydent. Polacy są pytani o "wyrażenie zgody na ratyfikację przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej umowy międzynarodowej", po czym wymieniona jest oficjalna nazwa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2849

Spis treści
Zamów abonament