Złoty medal Justyny Kowalczyk

12 lutego 2004 | Sport | NM

Biegi narciarskie

Polka Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal młodzieżowych (do 23 lat) mistrzostw świata w biegach narciarskich rozgrywanych w Salt Lake City.

22-letnia Kowalczyk wygrała bieg łączony (5 km stylem klasycznym i 5 km techniką dowolną), wyprzedając aż o 23 sekundy drugą na mecie Włoszkę Stephanie Santer. Przed rokiem w szwedzkiej Solleftei zawodniczka AZS AWF Katowice zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie. Kowalczyk jest wychowanką Maratonu Mszana Dolna, jej pierwszym trenerem był Stanisław Mrowca. W kadrze opiekuje się nią Aleksander Wierietielnyj.

Bieg łączony: 1. J. Kowalczyk (Polska) 32.52,9; 2. S. Santer 33.15,4; 3. C. Kelder (obie Włochy) 33.22,5.