01 marca 2004 | Sport | NP
źródło: Nieznane

LIGI ZAGRANICZNE

Anglia: 9 punktów Arsenalu

Manchester United chyba musi poszukać sobie nowych celów na ten sezon, bo mistrzostwo Anglii jest coraz mniej realne. Arsenal (prowadził z Charltonem 2:0 już po czterech minutach) i Chelsea wygrały w sobotę swoje mecze, a MU znów stracił punkty. Tydzień temu zremisował na własnym stadionie z Leeds, teraz na wyjeździe z Fulham, czyli drużyną, która w poprzedniej rundzie wygrała na Old Trafford 3:1. Alex Ferguson posadził na ławce Ruuda van Nistelrooya, Ryana Giggsa (weszli na boisko dopiero w 72. minucie) i bramkarza Tima Howarda, a Roya Keane'a postawił na środku obrony, ale te manewry nie przyniosły nic dobrego. Francuz Louis Saha, kupiony przez MU w przerwie zimowej właśnie z Fulham, strzelił gola swoim byłym kolegom, a wyrównał inny Louis - Boa Morte z Portugalii. Alex Ferguson wydał na Sahę 12,8 mln funtów, ale chyba nikt nie może powiedzieć, że przepłacił. W czterech meczach w Premiership w barwach Man United Francuz strzelił cztery bramki. Jacques Santini dał mu szansę sprawdzenia się w reprezentacji i też skończyło się bramką. Francuz zapowiadał się na świetnego piłkarza już pięć lat temu, gdy z FC Metz przyjechał do Warszawy na mecz z Polonią w Pucharze Intertoto. Dla Fulham też strzelał często, ale dopiero 12,8 miliona i koszulka MU dały mu rozgłos, na jaki zasługiwał.