FLORECISTKI BEZ MEDALU

10 października 2005 | Sport | MC

W SKRÓCIE FLORECISTKI BEZ MEDALU

Żadnej z czwórki polskich florecistek nie udało się awansować do ćwierćfinału turnieju indywidualnego podczas szermierczych mistrzostw świata w Lipsku. Najlepiej spisała się wicemistrzyni z Hawany Sylwia Gruchała, która dotarła do 1/8 finału. W pojedynku o awans do czołowej ósemki uległa Francuzce Adeline Wuilleme 11:12 i zajęła ostatecznie 11. miejsce. Z polskich szpadzistów najdłużej walczył Tomasz Motyka, który w 1/16 finału przegrał 13:15 z Norwegiem Clausem Moerchem. Na najwyższym podium stanęli 31-letnia Włoszka Valentina Vezzali (w finale 11:10 z Niemką Anją Mueller) i 36-letni Rosjanin Paweł Kołobkow (15:14 z Francuzem Fabrice'em Jeannetem).