Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poznanie przodków jest częścią prawa do tożsamości

04 listopada 2006 | Prawo | MA

Ponad sześćdziesięcioletni mężczyzna wytoczył sprawę sądową, bo chciał wiedzieć, kto jest jego ojcem Poznanie przodków jest częścią prawa do tożsamości Wyłącznie z powodu ochrony bezpieczeństwa prawnego nie można odebrać obywatelowi prawa do poznania swoich przodków.

Sąd Pierwszej Instancji w Genewie 30 stycznia 1948 r. oddalił pozew o ustalenie, że ojcem Jaggi jest A.H. Było to na krótko przed urodzeniem chłopca. W imieniu państwa sprawę do sądu wniósł urząd. Przy rejestracji urodzin matka niemowlęcia zadeklarowała ojcostwo A.H. Malec został umieszczony w rodzinie zastępczej. Z domniemanym ojcem utrzymywał regularne kontakty, czemu później zaprzeczała rodzina A.H. On sam zaś regularnie odmawiał poddania się testom wymaganym przy ustaleniu ojcostwa. Po jego śmierci Jaggi zwrócił się do Uniwersyteckiego Instytutu Medycyny Sądowej w Genewie o przeprowadzenie prywatnego testu na ustalenie ojcostwa. Instytut odmówił. W tym samym roku mężczyzna zapłacił za przedłużenie wynajmu grobu A.H. do 2016 r.

W 1999 r. Jaggi wystąpił o rewizję wyroku z 30 stycznia 1948 r., domagając się przeprowadzenia testu DNA pośmiertnych szczątków A.H. Sądy, w tym Trybunał Federalny, wniosek oddaliły, twierdząc, że ponad 60-letni mężczyzna był w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3984

Spis treści
Zamów abonament