Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty!

08 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | JS
źródło: Nieznane

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty! Przy biciu dzwonów, z flagami papieskimi, kilkaset tysięcy krakowian, milcząc, przeszło w czwartek z Rynku Głównego na Błonia w Białym Marszu Wdzięczności. Ojca Świętego w przeddzień pogrzebu modlitwą żegnał cały kraj. Kraków, Rynek Główny. Rozpoczyna się Biały Marsz Wdzięczności. Przejdzie w nim prawie 800 tysięcy osób (c) BARTOSZ SIEDLIK

Na przodzie prawdziwej rzeki ludzi (ulicami Krakowa szło około 800 tysięcy osób) dziewięcioro studentów niosło potężny żółty transparent. Na całej szerokości wołał: "Ojcze Święty, dziękujemy Ci!".

Pokolenie JP2

- Jestem tu i niosę ten transparent z wdzięczności za dar miłości, jaki nam papież ofiarował - mówił Piotr Brzozowski, student AGH. - Dawał nam wiarę i nadzieję, i pokazał, że Bóg jest miłością i miłosierdziem - tłumaczyła ze wzruszeniem Zoja Błazińska z Ukrainy, studiująca w Krakowie pedagogikę.

- To studenci zaproponowali zorganizowanie tego marszu. Pokolenie JP2, jak zwykli o sobie mówić, chce podziękować za to, że było mu dane żyć z Ojcem Świętym - mówi ks. Piotr Iwanek, duszpasterz akademicki z kościoła św. Anny.

Jeszcze przed rozpoczęciem marszu młodzi ludzie wysłuchali relacji z Watykanu o papieskim testamencie. - Serce zawsze ciągnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3503

Zamów abonament