Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółki telewizyjne

25 października 1996 | Ekonomia | AB EB

TVN, Nasza Telewizja, Antena 1

Spółki telewizyjne

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała dwa wnioski spółek starających się o koncesję na ponadregionalną stację telewizyjną. Na naszych ekranach pojawią się zatem nowe programy -- TVN i Nasza Telewizja, nie pojawi się natomiast Antena 1, która także była bliska uzyskania koncesji. Jakim kapitałem dysponują nowe stacje telewizyjne?

TVN

Koncesję na północną sieć telewizyjną otrzymać ma spółka TVN, której udziałowcami są ITI Neovision (67 proc. udziałów w TVN) oraz amerykański fundusz CME Media Enterprises B. V. (33 proc. ).

Cała grupa ITI należy do Jana Wejcherta oraz Mariusza Waltera i jest dobrze znana na polskim rynku mediów. W jej skład wchodzi 12 firm związanych z produkcją i dystrybucją filmów (m. in. ITI Neovision, ITI Home Video, Market Link, ITI McCann Ericsson, ITI Cinema, ITI Film Studio) . ITI ma też 50 proc. udziałów w Chio Lilly Snack Foods Ltd (m. in. chrupki ziemniaczane Chio Chips) .

Jak nas poinformował prezes ITI, Jan Wejchert, według wyceny przeprowadzonej w tym roku przez londyńską firmę Carnegie, wartość rynkowa ITI Group wynosi ok. 128 mln USD.

Zagraniczny partner w spółce TVN, fundusz CME Media jest grupą kapitałową notowaną na giełdzie nowojorskiej. Kapitał akcyjny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 895

Spis treści
Zamów abonament