25 stycznia 2013 | Sport | Krzysztof Rawa
Wiktoria Azarenka broni  w Melbourne tytułu zdobytego przed rokiem
autor zdjęcia: GREG WOOD
Wiktoria Azarenka broni w Melbourne tytułu zdobytego przed rokiem

O tytuł zagrają w sobotę Wiktoria Azarenka i Na Li. Miejsce w finale ma już także Novak Djoković.

Krótko będzie się wspominać serwisy, loby, forhendy i woleje z 11. dnia turnieju. Wiktoria Azarenka pokonała amerykańską nastolatkę Sloane Stephens 6:1, 6:4, Na Li zwyciężyła Marię Szarapową 6:2, 6:2, Novak Djoković wygrał z Davidem Ferrerem 6:2, 6:2, 6:1. Trzy półfinały, we wszystkich tenisowych emocji jak na lekarstwo.

Były za to emocje pozatenisowe, zapewniła je przede wszystkim Azarenka. Powód dała w drugim secie, gdy prowadziła z Amerykanką 5:3, serwowała i zamiast gładko zakończyć grę, jęła marnować piłkę meczową jedną po drugiej.

Gdy doszła do pięciu, jej młoda rywalka pojęła, że trzeba skorzystać z szansy, i się udało – 5:4 straty odrobione. Sloane zaczęła się przygotowywać do serwisu, gdy zobaczyła, że jej rywalka prosi o przerwę medyczną. Sędzia się zgodził, Wiktoria zniknęła na zapleczu kortu na ponad 10 minut, gdy wróciła, zagrała znów z pełną mocą i wygrała 6:4.

Nie da się ukryć – moment tej prośby i okoliczności jej sformułowania wzburzyły wielu komentatorów, a także widzów. Debata rozgorzała na żywo we wszelkich mediach, nie wyłączając Twittera. Większość...