Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Łącze tańsze niż biurko

19 czerwca 2013 | Dobra Firma | Anna Abramowska

Jeśli szef chce zaoszczędzić na kosztach pozaosobowych i utrzymać załogę przy sobie, może zaproponować podwładnym zdalne wykonywanie pracy.

Telepraca to dobry model biznesowy dla przedsiębiorców zatrudniających twórczych pracowników lub przedstawicieli wolnych zawodów (np. architektów, dziennikarzy, tłumaczy). Sprawdzi się także przy zatrudnianiu mobilnych pracowników, takich jak przedstawiciele handlowi, ubezpieczeniowi, jak i przy tzw. outsourcingu usług (np. księgowi). Zdalna praca to także duża oszczędność dla firmy – jeśli przedsiębiorca chce współpracować ze specjalistami i jednocześnie mniej łożyć np. na wynajem firmowych pomieszczeń, to powinien rozważyć właśnie ten model pracowniczego zatrudnienia.

Od strony formalnej telepraca nie różni się znacząco od tradycyjnej etatowej formy zatrudnienia.

Podstawowe różnice

Wykonywanie zadań w formie telepracy powinno charakteryzować się (jak każdy klasyczny stosunek pracy) odpłatnym, osobistym wykonywaniem obowiązków określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem. Główna jej odmienność, ale jednocześnie ogromna zaleta, to elastyczność, jaką daje pracownikowi i szefowi.

Kodeks pracy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 9565

Wydanie: 9565

Spis treści
Zamów abonament