Radwańska wygrywa

23 września 2013 | Sport | k.r.

Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr. 1) w finale turnieju WTA w Seulu walczyła z Anastazją Pawliuczenkową prawie trzy godziny. Zwyciężyła Rosjankę 6:7 (6-8), 6:3, 6:4. Turniej nie był wielki (pula nagród 500.000 dolarów), triumf Polki jest logiczny.

Radwańska dwa razy zaczynała sety od prowadzenia 3:0, ale w pierwszym nie wykorzystała kilku szans na wygraną. Po przegranym tie-breaku bojowość Agnieszki tylko wzrosła, opór Pawliuczenkowej (32. WTA) został złamany, choć na dobre dopiero przy stanie 5:4 w decydującym secie.

Radwańska wygrała w tym roku trzeci raz, w karierze to jej trzynasty puchar. Ciąg dalszy w tym tygodniu, też w Azji – podczas wielkiego turnieju w Tokio (2,369 mln dolarów).

Starsza z sióstr Radwańskich zagra tam od drugiej rundy, młodsza Urszula w pierwszej przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 3:6, 3:6.