Wenger: jubileusz jak z koszmaru

24 marca 2014 | Sport | Tomasz Wacławek
Arsene Wenger myśli, jak zdobyć pierwsze od 2005 r. trofeum
źródło: PAP/EPA

LIGI ZAGRANICZNE | Chelsea rozbiła Arsenal 6:0. Borussia lepsza od Hanoweru, ładny gol Lewandowskiego.

Żal było patrzeć w sobotę na twarz upokorzonego i bezradnego Arsene'a Wengera. Nie tak wyobrażał sobie tysięczny mecz na ławce Arsenalu.

Przed derbami Londynu były uściski i odznaczenia, po ostatnim gwizdku szybka ewakuacja do autokaru. Chyba niewielu kibiców Arsenalu liczyło na zwycięstwo, bo pod ręką Jose Mourinho Chelsea na Stamford Bridge w lidze nie przegrywa (już 76 meczów), ale mało kto spodziewał się takiej katastrofy.

Po siedmiu minutach było 2:0 (Samuel Eto'o i Andre Schuerrle), do przerwy 4:0 (Eden Hazard z karnego i Oscar), wynik końcowy – 6:0 (ponownie Oscar i Mohamed Salah). Koledzy z obrony Wojciechowi Szczęsnemu nie pomagali. To najwyższa porażka Wengera obok...