Orchidee Sereny, bezradna Agnieszka

27 października 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Serena za zwycięstwo dostała puchar i 2 miliony dolarów
źródło: PAP/EPA

TENIS | Mistrzynią WTA po raz piąty została Serena Williams. Agnieszka Radwańska w półfinale nie zdziałała wiele.

Wiele musiało się zdarzyć, by wszystko zostało po staremu: najlepszą tenisistką finału WTA Tour znów została Serena Williams, liderka rankingu światowego. Zwyciężyła w decydującym meczu Simonę Halep 6:3, 6:0. Godzina i było po walce.

Ostatnie spotkanie w Singapurze, jak podpowiada wynik, nie przyniosło wielu emocji. Tylko do połowy pierwszego seta, gdy Rumunka dwa razy odrabiała stratę gema serwisowego, można było żyć nadzieją na wyrównaną grę. Amerykanka jednak przypomniała sobie, co potrafi, i ze świstem potężnych serwisów pomknęła po trzecie z rzędu zwycięstwo w Masters, piąte w karierze.

Mistrzyni od razu odzyskała uśmiech zgaszony po srogiej porażce z Halep w grupie, nawet powiedziała, że to dzięki Simonie poprawia swój tenis. Otrzymała z rąk Billie Jean King srebrny puchar im. Billie Jean King, butlę markowego szampana, czek na 2,047 mln dolarów oraz bukiet pięknych orchidei, gatunek...