Prawo wielkich liczb

12 listopada 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Roger Federer może czuć się już półfinalistą turnieju w Londynie
autor zdjęcia: Adrian Dennis

Roger Federer pokonał Kei Nishikoriego 6:3, 6:2 w turnieju mistrzów ATP World Tour w Londynie. Dziś drugi mecz deblowy Łukasza Kubota.

Dobrze, choć dość krótko, oglądało się mecz Federera z Nishikorim. Szybkość gry Japończyka musi się podobać, zwłaszcza płaskie bekhendowe strzały wzdłuż linii – jego firmowe uderzenia. Po drugiej stronie siatki stał jednak 33-letni mistrz nad mistrze, który w londyńskiej hali w tym roku też gra jak młodzieniec.

Szwajcarowi niewiele trzeba było, by wygrać pierwszy set. Serwisów rywala się nie bał, bo returny w O2 Arena na razie wychodzą mu nadzwyczajnie, a manewry taktyczne w wymianach to jego specjalność. Wszyscy też dostrzegają, jak Stefan Edberg pomógł Federerowi: widać Rogera często przy siatce, widać pewność decyzji i wiarę, jak za najlepszych lat.

Jedno przełamanie serwisu Nishikoriego i już można było po cichu dopisywać seta do rachunku Federera. Nie pomogły...