Roman Gergel (z prawej) uratował remis dla Górnika
źródło: PAP
źródło: Partner tematyczny
Tabela: Ekstraklasa

Pierwsza porażka Lechii Gdańsk wiosną. Derby Śląska na remis.

W Wielką Sobotę wygrały Lech i  Legia – czyli lider i druga drużyna ekstraklasy. Chimeryczność prowadzącej Legii jest zjawiskiem wyjątkowym w europejskich ligach. Lider ma już siedem porażek na koncie, do tego zawodnicy Henninga Berga czterokrotnie w tym sezonie dzielili się z rywalami punktami. Tylko słabości i rozdygotaniu grupy pościgowej Legia zawdzięcza to, że wciąż prowadzi. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej dopiero pierwszy raz się zdarzyło, że zarówno lider, jak i wicelider w tej samej kolejce wygrali swe mecze.

Wiosnę jako drugi w tabeli rozpoczął Śląsk Wrocław, ale zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego fatalnie wystartowali. Po remisie z Cracovią oraz porażce 0:1 z Jagiellonią musieli ustąpić miejsca właśnie klubowi z Podlasia. Ale gdy białostocczanie wdrapali się na drugą pozycję w tabeli, nagle złapali zadyszkę. Przegrali dwa mecze z rzędu i nowym wiceliderem został Lech, który w bezpośrednim starciu pokonał Legię 2:1.

Zespół z Poznania w sobotę wygrał w Bełchatowie 2:1, więc zmiana trenera na razie nie przyniosła w GKS spodziewanych efektów. Kamil Kiereś, który był drugim najdłużej pracującym w jednym klubie ekstraklasy szkoleniowcem (pierwszym jest Jurij Szatałow w Górniku Łęczna), został zwolniony tuż przed przerwą na mecze kadry, a w jego miejsce...

Wydanie: 10109