Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ochrona w wirtualnym świecie

03 lipca 2017 | Ekonomia
Na cyberataki narażone są i duże korporacje,  i małe  oraz średnie firmy.
źródło: Fotolia
Na cyberataki narażone są i duże korporacje, i małe oraz średnie firmy.

Trwa walka między twórcami zabezpieczeń w internecie i tymi, którzy je przełamują. Ucierpieć mogą przedsiębiorcy i zwykli ludzie. tekst powstał przy współpracy z ergo hestią

Wirusy, phishing – pomysłowość oszustów nie zna granic. Kiedy udaje się wykryć i zniszczyć wirusa, powstają kolejne. Nawet w najlepiej zabezpieczonej sieci haker znajdzie dziurę. A jeśli nie zdoła do niej dotrzeć, znajdzie dostęp. Choćby przez ludzi.

Wzmacnianie zabezpieczeń

Jak podkreśla Dariusz Włodarczyk, ekspert ds. cyberprzestępczości Hestii Loss Control, na cyberataki narażeni są wszyscy, począwszy od dużych korporacji, poprzez małe i średnie firmy, na przysłowiowym Kowalskim kończąc. W przypadku przedsiębiorstw może to oznaczać kradzież własności intelektualnej, przestój linii produkcyjnej i straty finansowe, aż po utratę wizerunku.

Jak się zabezpieczać? Niezbędne jest wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń technologicznych, wyposażonych w mechanizmy stałego monitoringu ruchu w sieci oraz procesów produkcyjnych. Obecnie w większości firm sterowane numerycznie linie produkcyjne nie są zabezpieczone, co jest wręcz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10790

Wydanie: 10790

Spis treści
Zamów abonament