Wygrała sercem

07 lipca 2017 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska: – Grałam, raz lepiej, raz gorzej, ale o dziwo w trzecim secie czułam się najlepiej. Takie mecze wygrywa się sercem i ambicją. Jeszcze brakuje mi szybkości, nogi nie niosą, jakbym chciała, ale najważniejsze, że wytrzymałam.

Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie po obronie dwóch meczboli.

Wynik spotkania Radwańskiej z Christiną McHale: 5:7, 7:6 (9-7), 6:3. Czas gry: 2 godziny 43 minuty. Temperatura na korcie po ostatniej piłce: 31 stopni. Każdy obecny potwierdzi, że łatwo nie było.

Do stanu 5:5 w pierwszym secie wszelkie znaki wskazywały, że Agnieszka ma mecz pod kontrolą. Remis remisem, lecz gemy serwisowe Radwańskiej wyglądały lepiej, rywalka musiała znacznie dłużej pracować na każdy punkt. Ale przyszedł koniec seta i nastroje na polskiej ławce, wzmocnionej przez kolorową obecność piłkarza Marcina Wasilewskiego, się zmieniły.

Powiedzieć, że panna Christina to Amerykanka, to tylko część prawdy. McHale urodziła się w stanie New Jersey, ale mama Margarita i babcia Maria Livia na Kubie, tata to zamerykanizowany Irlandczyk. Kubańscy przodkowie tenisistki...

Wydanie: 10794