Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wypadek telepracownika nie zawsze w związku z pracą

24 sierpnia 2017 | Praca i ZUS | Sebastian Kryczka

To, że telepracownik świadczy pracę w domu utrudnia przeprowadzenie postępowania powypadkowego. Szczególnie, że większy zakres swobody przy pracy zdalnej może sprzyjać zerwaniu związku między zdarzeniem a realizacją służbowych zadań.

Wykonywanie obowiązków w siedzibie zakładu pracy, jego przedstawicielstwie czy filii jest powszechną praktyką. Przepisy nie wykluczają jednak możliwości wykonywania pracy podporządkowanej pracodawcy w innym miejscu – np. w mieszkaniu lub domu zatrudnionego. Jeżeli praca w takim miejscu ma być wykonywana regularnie, a jej efekty są przesyłane pracodawcy drogą elektroniczną, mamy do czynienia z telepracą.

Z pozoru telepraca, która wiąże się z zajęciami wykonywanymi przy stanowisku komputerowym, wydaje się bardzo bezpieczna. Tym bardziej, że telepracownik świadczący pracę w domu zna praktycznie każdy jego kąt. Nie daje to jednak 100-proc. gwarancji, że nie dojdzie tam do zdarzenia noszącego cechy wypadku przy pracy.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10834

Wydanie: 10834

Spis treści
Zamów abonament