Jedziemy do Rosji

09 października 2017 | Sport | Piotr Żelazny
Kamil Grosicki zdobył drugą bramkę dla Polski
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Koniec wieńczy dzieło. Awans na mundial po emocjach i zwycięstwie w ostatnim meczu eliminacji.

Wszyscy oczekiwali, że w niedzielę na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski postawi kropkę nad „i", wygrywając z Czarnogórą i przypieczętuje awans do Rosji. Po pierwszej połowie wydawało się, że zadanie będzie lekkie, łatwe i przyjemne. Tymczasem po przerwie można było odnieść wrażenie, że większość piłkarzy Nawałki myślami jest już przy fecie z okazji awansu, a być może nawet na Kremlu, gdzie 1 grudnia odbędzie się losowanie grup mistrzostw świata. Nagle w pięć minut z przyjemnego 2:0 zrobiło się 2:2.

Jak trwoga, to do Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu dosłownie chwilę po tym, jak Czarnogóra wyrównała, a na Narodowym zapanowała niepokojąca i nieprzyjemna cisza, strzelił gola po błędzie rywali.

Na pełnym biegu rzucił się w kierunku piłki zagranej przez jednego z obrońców do bramkarza gości. Większość napastników nie miałaby nawet takiego pomysłu, by próbować wywierać presję. Lewandowski na linii pola karnego dopadł do piłki niemal równo z Danijelem Petkoviciem. Bramkarz Czarnogóry kopnął piłkę, ale trafił prosto w Lewandowskiego, ten utrzymał się na nogach, przeskoczył nad Petkoviciem, dopadł do piłki i skierował ją do pustej siatki. Wybuch euforii wśród kibiców usłyszeć można było w całej Warszawie.

Teraz już mieliśmy pewność, że nic złego się nie przydarzy. Polacy niesieni entuzjazmem stadionu zdobyli jeszcze jednego gola....

Wydanie: 10873