Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Topór nad głową ministra energii

11 czerwca 2018 | Pierwsza strona

GOSPODARKA Premier Morawiecki naciska na dymisję Krzysztofa Tchórzewskiego. Ale musi czekać na zgodę Nowogrodz-kiej – wynika z relacji kilku osób zbliżonych do rządu.

Część naszych rozmówców twierdzi, że zgoda prezesa PiS na zmianę ministra energii już jest. Nowogrodzka nie zaakceptowała jednak żadnej z przedstawionych kandydatur na następcę.

– Odebranie nadzoru nad spółkami paliwowymi Tchórzewskiemu może być sposobem na odłożenie decyzji personalnych w czasie – zauważa źródło z otoczenia rządu.

– Minister energii ma silną pozycję – oponuje inny rozmówca. Nie wierzy w dymisję: – Mówiło się raczej, by odbierać mu pewne kompetencje, by z twarzą mógł wybrnąć z tematu atomu – dodaje. I podkreśla, że Tchórzewski zna się z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze z Porozumienia Centrum.

Ale dymisja starego druha nie jest wykluczona – np. w Orlenie prezesa Wojciecha Jasińskiego, przyjaciela Kaczyńskiego, zastąpił Daniel Obajtek. Morawiecki dostał ponadto od szefa partii wolną rękę w sprawach gospodarczych. A jego konflikt z Tchórzewskim staje się widoczny. – Niedawno podczas posiedzenia rządu między premierem i ministrem energii doszło do ostrej wymiany zdań na temat atomu – relacjonuje jeden z naszych rozmówców.

Wydanie: 11073

Wydanie: 11073

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament