Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W biurze już nie sztywno, ale na pewno nie luzacko

20 sierpnia 2018 | Ekonomia
Nie tylko szefowie firm technologicznych, jak Jeff Bezos  z Amazon (wyżej), ale i szefowie banków, jak Cezary Stypułkowski (drugie zdjęcie), odchodzą od sztywnego dress code'ubloomberg.
źródło: materiały prasowe
Nie tylko szefowie firm technologicznych, jak Jeff Bezos z Amazon (wyżej), ale i szefowie banków, jak Cezary Stypułkowski (drugie zdjęcie), odchodzą od sztywnego dress code'ubloomberg.
źródło: materiały prasowe

analiza | Nawet firmy znane kiedyś z twardych zasad dotyczących ubioru, dzisiaj dają pracownikom coraz więcej swobody. Korzystając z niej, warto pamiętać, że wygląd, w tym strój, wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani, a więc i na naszą karierę. ANITA BŁASZCZAK

Joey Barge, 20-letni pracownik brytyjskiego call center, zdobył latem minionego roku międzynarodową sławę, gdy zbuntował się przeciwko zasadom ubioru obowiązującym w firmie, w tym długim spodniom nawet w upalne dni. Gdy Barge zjawił się w pracy w szortach, szef odesłał go do domu. Wkrótce potem 20-latek wrócił do biura – ubrany w różowo-czarną sukienkę mini, a jego sesja zdjęciowa w firmowej windzie, wraz z uwagami o ubraniowym równouprawnieniu odbiła się szerokim echem w mediach na świecie.

Swobodnie i wydajnie

Przypadek Barge'a wznowił – nie tylko w Wielkiej Brytanii – dyskusję o sensie i pożytkach z biurowego dress code'u. Temat ten powraca niemal każdego lata, tym bardziej że fale letnich upałów są w Europie coraz dłuższe, zwiększając uciążliwość przestrzegania tradycyjnych zasad ubioru. W tym roku brytyjski kongres związków zawodowych (UTC) zalecił pracodawcom, by w upalne dni łagodzili reguły dress code'u, nie wymagając od pracowników noszenia krawatów, marynarek, żakietów i rajstop.

Serwis BBC przypomina badania, w których 61 proc. pracowników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11132

Wydanie: 11132

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament