Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kredyt na innowacje technologiczne na półmetku

18 stycznia 2019 | Biznes i finanse | Michał Kołtuniak
źródło: Rzeczpospolita

FUNDUSZE EUROPEJSKIE | Do 26 kwietnia mikro, małe i średnie firmy mogą składać wnioski o pomoc. Ma ona służyć częściowej spłacie kredytu zaciągniętego na realizację inwestycji w nowe technologie.

Dobiega końca trzecia runda naboru wniosków w konkursie dla przedsiębiorców. A to oznacza, że zostały jeszcze trzy kolejne. Czwarta rusza 25 stycznia, kolejna pierwszego marca, a ostatnia 11 kwietnia. Ostatecznie nabór wniosków o wsparcie finansowe ma się zakończyć 26 kwietnia. A mowa o wsparciu udzielanym poprzez działanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne", które jest częścią programu „Inteligentny rozwój".

Przedsiębiorcy z grupy MSP, którzy z niego skorzystają, mają szansę na realizację projektów inwestycyjnych, ukierunkowanych na wprowadzenie na rynek nowego lub zasadniczo zmienionego produktu (towaru, usługi, procesu), który będzie wyróżniał się nieznanymi dotychczas cechami. Osiągnięcie tego rezultatu musi opierać się na samodzielnym wdrożeniu przez przedsiębiorcę nowej technologii. To bardzo ważny warunek. Do wsparcia nie kwalifikują się bowiem ciekawe i innowacyjne projekty, choćby i wieńczące się pojawieniem nowych produktów, jeżeli brakuje w nich elementu samodzielnego wdrożenia technologii. Jakie są zatem wymogi działania 3.2.2? Kto i na jakie przedsięwzięcia może otrzymać z niego środki?

Własna lub zakupiona

Po pierwsze, wsparcie finansowe przeznaczone jest na realizację inwestycji technologicznych, czyli takich, które mają na celu zakup i wdrożenie nowej technologii lub wdrożenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11258

Wydanie: 11258

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament