Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zlot opozycji irańskiej w Polsce

11 lutego 2019 | Pierwsza strona | Jerzy Haszczyński

Tysiące Irańczyków mają się w Warszawie domagać „wolnego Iranu". Tam, gdzie w tym samym czasie zacznie się wzbudzająca kontrowersje konferencja bliskowschodnia.

Narodowa Rada Irańskiego Oporu (NCRI), która chce obalić ajatollahów i obiecuje wprowadzenie demokracji w Teheranie, zwołała wiec na środę w południe przy Stadionie PGE Narodowym. W środę i czwartek odbędą się tam obrady konferencji bliskowschodniej. Biorą w niej udział m.in. wiceprezydent USA, premier Izraela i szefowie MSZ antyirańskich krajów arabskich. NCRI chwali się wsparciem wielu polityków z Ameryki i Europy, także polskich.

Na tej liście są m.in. Marcin Święcicki, poseł PO, i Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Pierwszy weźmie udział w zlocie, drugi nie, bo „chce, by opinia światowa skupiła się na konferencji, a nie na protestach".

Władze Iranu uważają NCRI i ściśle powiązanych z nią Mudżahedinów Ludowych za terrorystów. Organizacje te były na czarnych listach terrorystycznych Zachodu. Od kilku lat ich postrzeganie zupełnie się jednak zmieniło.

Wydanie: 11278

Wydanie: 11278

Spis treści

Komunikaty

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament