Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zostaliśmy z nadzieją

08 lipca 2019 | Sport | Krzysztof Rawa
Hubert Hurkacz i Novak Djoković: Serb wygrał, ale Polak mógł być z siebie dumny
źródło: AFP
Hubert Hurkacz i Novak Djoković: Serb wygrał, ale Polak mógł być z siebie dumny

Nie ma Polaków w singlu w drugim tygodniu Wimbledonu. Tylko truskawki i wielka trójka męskiego tenisa są wieczne.

Wystartowała polska czwórka, Hubert Hurkacz i Magda Linette doszli do trzeciej rundy. Gra polskich rakiet była niekiedy godna pochwał, lecz pożegnanie ze wszystkimi nadeszło przed półmetkiem, czyli niedzielną przerwą od tenisa.

Końcowe wrażenia nie są jednak złe. Dwa sety meczu Hurkacza z Djokoviciem obiecały naprawdę wiele. Polski tenisista lubi trawę i trawa lubi jego grę, widać kolejny krok ku najlepszym. Hurkacz w swej konsekwencji i uporze, także w ujmującej skromności, podoba się wszystkim. Pozostaje też sobą, choć w Wimbledonie czyniono już interesujące porównania: returnuje jak Andy Murray, fruwa do piłek przy siatce jak Boris Becker, odżywia się rygorystycznie jak Novak Djoković (Polak też nie spożywa glutenu, laktozy, białka z mięsa i ryb, podstawą jego diety są ryż i warzywa).

Podoba się także ciągłe patrzenie Hurkacza i jego ekipy w przyszłość. – Jest jeszcze wiele do poprawy i będziemy nad tym pracować – to zdanie słyszeliśmy od tenisisty zdecydowanie najczęściej.

Wiara w pracę

Magda Linette po wimbledońskim przełamaniu – wreszcie wygrała w Londynie mecze na trawie – jest znów pierwszą rakietą polskiego tenisa. Ona także trzyma się twardo realiów dyscypliny, wierzy w pracę i w to, że może jeszcze się poprawić, choć łączy karierę ze studiami.

– Jestem na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11400

Wydanie: 11400

Spis treści
Zamów abonament