Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za co zapłacimy

08 stycznia 1999 | Moje Pieniądze | EW

FUNDUSZE EMERYTALNE

Depozytariusz i agent transferowy

Za co zapłacimy

Agent transferowy i depozytariusz - te dwie nazwy często pojawiają się w informacjach o funduszach emerytalnych. W pierwszym przypadku chodzi faktycznie o obsługę informatyczną, a w drugim - o bank.

Pojęcie agenta transferowego pojawiło się razem z wejściem na nasz rynek funduszy inwestycyjnych. Agentami transferowymi nazwano firmy, które miały obsługiwać fundusze, tzn. wysyłać do klientów informacje o stanie ich konta, zarządzać tymi kontami, obliczać wartość jednostki uczestnictwa. Kilka miesięcy temu te same firmy, które współpracują z funduszami inwestycyjnymi, zgłosiły swoje oferty do powszechnych towarzystw emerytalnych (PTE) .

PTE będzie zarządzać funduszem emerytalnym, a ten będzie miał kilkaset tysięcy członków. Ustawa mówi, że rejestr członków funduszu musi być prowadzony elektronicznie. Potrzebny jest do tego specjalistyczny program komputerowy, który niemało kosztuje. Akcjonariusze towarzystw emerytalnych musieli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1590

Spis treści
Zamów abonament