Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kobieta pokonała mężczyznę

11 października 1999 | Sport | JP

BOKS ZAWODOWY

Kobieta pokonała mężczyznę

Amerykanka Margaret McGregor pokonała w bokserskim pojedynku Kanadyjczyka Loi Chowa. W tej swoistej "wojnie płci", która odbyła się w Seattle, kobieta wygrała z mężczyzną. Sędziowie punktowali 40:36 dla McGregor. Zwyciężczyni i pokonany odebrali czeki na 1500 dolarów.

O tej walce pisały największe światowe agencje na długo przed jej rozpoczęciem. Jeszcze nigdy bowiem nie było bokserskiego pojedynku pomiędzy kobietą i mężczyzną. 36-letnia Margaret "Tiger" McGregor dominowała w ringu od początku ośmiominutowej walki. Loi Chow (157 cm, 56 kg), dżokej i sztangista, praktycznie nie zadał żadnego ciosu. Dopiero w końcówce, widząc, że wyraźnie przegrywa, zaatakował i rozciął wargę przeciwniczce. Odpowiedź kobiety (165 cm, 58,5 kg) była męska. Kilka mocnych, błyskawicznych ciosów wyraźnie ostudziło zapał Kanadyjczyka, który boks uprawia dopiero od trzech lat, co było wyraźnie widać w Seattle.

Margaret McGregor powiedziała po zwycięskiej walce, że spełniło się marzenie jej życia. Zawodową bokserką jest dopiero od kwietnia tego roku. Zdążyła już wygrać trzy pojedynki z kobietami. Uprawia też kick boxing. Z dziewięciu pojedynków wygrała osiem.

J.P.

Brak okładki

Wydanie: 1826

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament