Bartek z Księgienic

06 marca 2000 | Sport | JP

MP W TENISIE STOŁOWYM

Lucjan Błaszczyk po raz szósty

Lucjan Błaszczyk pokonał w finale 17-letniego Bartosza Sucha 3:1 (21:6, 16:21, 21:9, 21:15) i po raz szósty zdobył tytuł mistrza Polski w grze pojedynczej. Błaszczyka, który w Koninie zdobył trzy złote medale (oprócz singla jeszcze w deblu i mikście), uznano za najlepszego zawodnika turnieju.

Błaszczyk to od lat najlepszy polski pingpongista. Od czasu gdy zakończył karierę Andrzej Grubba, a Leszek Kucharski jest już po czterdziestce, "Lucek" rządzi i dzieli. W Koninie, podczas 68. Mistrzostw Polski, było podobnie. Błaszczyk wygrał pewnie miksta w parze z Jolantą Pękałą oraz debla z Tomaszem Krzeszewskim, który wraca do formy po kontuzji kręgosłupa. ...