Ciemność w tunelu

31 sierpnia 2000 | Sport | MŻ

TENIS US OPEN

Klęska Magdaleny Grzybowskiej - Porażki Kuertena i Raftera

Magdalena Grzybowska chciała zapewne udowodnić w Nowym Jorku, że należał jej się olimpijski start. Niestety, zamiast tego dostarczyła argumentów swoim przeciwnikom. Przegrała w pierwszej rundzie 1:6, 0:6 z Amerykanką Lisą Raymond.

Gdy mecz kończy się takim wynikiem, przegrany może liczyć tylko na miłosierdzie i pamięć o niegdysiejszych zasługach. Wszystko wskazuje, że Grzybowska zbliża się do punktu zwrotnego w swej karierze: coś się w niej zablokowało, najwyraźniej paraliżuje ją strach, co było widać już w Sopocie. Z tego, co stało się na kortach Flushing Meadow, wynika, że w tunelu wciąż jest ciemno. Rozwiązaniem najgorszym z możliwych byłoby teraz odgrodzenie się od świata, okopanie w twierdzy z fosą i traktowanie wszystkich jak wrogów. Ten marsz w dół po równi pochyłej trzeba przerwać, w przeciwnym razie nieuchronny jest spadek do drugiej ligi.

Sensacją wtorku było odpadnięcie rozstawionego z nr. 2 Brazylijczyka Gustavo Kuertena, którego po dwóch zwycięskich tie-breakach, w czterech setach pokonał...