Mały cud

27 stycznia 2001 | Sport | KR
źródło: Nieznane

Australian Open

Finał Agassi - Clement - Siostry Williams najlepsze w deblu - Odpadła polska juniorka

Mały cud

Sylwetki finalistów

Andre Agassi

Arnaud Clement (C) AP

Rywalem Andre Agassiego w finale Australian Open będzie Arnaud Clement. Francuz przegrał dwa pierwsze sety meczu z rodakiem i przyjacielem Sebastienem Grosjeanem, ale wygrał trzy kolejne. Mistrzyniami gry deblowej zostały Serena i Venus Williams. W amerykańskim finale wygrały z Lindsay Davenport i Coriną Morariu.

Półfinał Clement - Grosjean był dotychczas najdłuższym meczem turnieju, trwał 4 godziny i 8 minut. Obaj Francuzi grają podobnie - obaj dobiegają do prawie każdej piłki i potrafią ze swego skromnego wzrostu uczynić zaletę. Do szybkości nóg dodają efektowną szybkość ręki. Trenują ze sobą od 5 - 6 lat i znają się jak bracia. Przed meczem nic nie zmienili w codziennym rozkładzie zajęć. Razem jedli śniadanie, grali w tarota, trenowali, razem się rozgrzewali.

Wszystkie zdarzenia na korcie początkowo wskazywały na zwycięstwo Grosjeana. Jego początkowe przewagi trwały do stanu 4:2 w trzecim secie. Serwował wówczas Clement, ale jego rywal miał trzy piłki na 5:2. Nie wykorzystał żadnej, a następnie zrobił to samo przy stanie 5:3, gdy miał dwie piłki...