Bulwa wicemistrzynią

26 marca 2001 | Sport | MC

HME w łucznictwie

Agata Bulwa została w sobotę we Florencji halową wicemistrzynią Europy w łucznictwie. W finale Polka uległa po barażu reprezentantce Włoch Natalii Walejewej.

W konkurencji zespołowej Polki w składzie: Bulwa, Justyna Mospinek i Barbara Węgrzynowska zajęły czwarte miejsce, podobnie jak nasza drużyna mężczyzn (Arkadiusz Ponikowski, Jacek Proć i Bartosz Mikos).

Bulwa, zawodniczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska, przed dwoma laty z halowych mistrzostw świata w Hawanie przywiozła brązowy medal. Teraz była bliska złota. W finałowym pojedynku na 18 m uległa Walejewej dopiero po dodatkowych strzelaniach, przy remisie 115:115.

Mistrzostwo wśród mężczyzn wywalczył Włoch Michele Frangili, który w finale wygrał 118:116 z Richardem Johnsonem (USA), a w rywalizacji drużynowej zwyciężyły Rosja (kobiety) i Ukraina (mężczyźni). M.C.